Kurs i rekruttering

Kurs for deg som ønsker kunnskaper og verktøy for å lykkes med å rekruttere ansatte som passer, lykkes og trives i din organisasjon!

Læringsutbytte

  • Komplett forståelse av rekrutteringsprosessen.
  • Analyser rekrutteringsbehov effektivt.
  • Ivareta bedriftens omdømme og gi kandidater en positiv opplevelse.
  • Teknikker for intervjuer, aktiv lytting og bruk av tester.
  • Verktøy for å matche kandidater med stillinger.

Om selve kurset

Dette dagskurset kombinerer teori og praksis, der deltakere arbeider med reelle stillinger fra egen organisasjon.

Kurset passer for

Ledere, mellomledere, personalkonsulenter og andre som er delaktige i ansettelses-/rekrutteringsprosesser.

Jeg opplevde kurset som veldig nyttig. Kursleder er energisk og inspirerende, og hans tips hjalp meg når jeg skulle rekruttere nye ansatte.

Elizabeth Schilling,
Equestrian support, stable manager Westland farm

Kursholder

  • Bjørn Smulders

    Bjørn har lang erfaring som rådgiver og fasilitator av treningsprogrammer innen ledelse og teamutvikling. Han er også en habil rekrutteringskonsulent. Bjørn har mastergrad innen ledelse, kommunikasjon og HR, Coach NLP Master coachutdanning og et flertall sertifiseringer innenfor personlighetstester og ulike analyseverktøy. Tilbakemeldinger beskriver han som en engasjert og verdsatt kursleder som både involverer, ser den enkelte og utfordrer deltakerne på vei mot å bli sitt «beste jeg».

Vi har ofte benyttet Bjørn i forbindelse med rekruttering siden vi først deltok på kurs i Virke. Erfaringene er at han har gitt oss en trygghet i rekrutteringsprosessen, er lett å samarbeide med og leverer det han lover. Jeg kan trygt anbefale Bjørn til andre som har lyst å lære mer, eller har behov for profesjonell bistand i ansettelsesprosesser.

Trond Hagesæter,
Head of IT Development at Eiendomsverdi AS

Ofte stilte spørsmål

  • Er det servering på kurset?

    Deltakeravgiften dekker full bevertning.

    • Morgen: Kaffe/te og frukt
    • Formiddag: Lunsj
    • Ettermiddag: Kaffe/te og kake
    • Halvdagskurs har lett servering i kurslokalet

  • Hvilke påmeldingsregler gjelder?

    • Ved avmelding belastes 20 % av deltakeravgiften, minimum 500 kroner.
    • Påmelding er bindende etter 14 dager før kursdato, og eventuell av-melding må skje skriftlig. Ved avmelding etter 14 dager før kursdato belastes full deltakeravgift. Betalte plasser kan fritt benyttes av andre i virksomheten.
    • Vi tar forbehold om endringer i programmet som skyldes forhold utenfor vår kontroll.
    • Vi tar forbehold om avlysning av kurs frem til 14 dager før kursstart. Vi kan ikke være økonomisk ansvarlig for eventuelle utgifter som for eksempel reiseutgifter ved en avlysning.
  • Vil det bli delt ut undervisningsmateriell?

    Å delta på et kurs eller en konferanse er en intensiv læringsopplevelse. For at du skal få best mulig utbytte av din deltakelse blir det utdelt eller tilsendt undervisningsmateriell på de fleste av våre kurs.

  • Er kurslokale tilrettelagt funksjonshemmede?

    De fleste av våre kurssteder er tilrettelagt for funksjonshemmede.
    Gi beskjed om eventuelle funksjonshemminger sammen med påmeldingen, slik at vi kan tilrettelegge på best mulig måte.
    Hvis kursstedet ikke har nødvendige fasiliteter kan kursavgiften refunderes.

  • Kan kurset leveres bedriftsinternt?

    Vi kan tilby kurs fra vår kursportefølje som bedriftsinternt kurs for Virke medlemmer på forespørsel.

    Kursene arrangeres i deres eller våre lokaler, alt etter hva som passer best.

    Bedriftsinterne kurs

  • Har du spørsmål om et kurs?

    Kontakt oss på

    Tlf 22 54 17 00 eller

    e-post 

Dette skjer hos Virke!

Se alle kurs og konferanser
  1. Politikerpitch for gründere

    Gründere er vant til å måtte pitche ideene sine på tre minutter for å få støtte. Så hvorfor ikke la politikerne gjøre det samme? Meld deg på, og følg med direkte tirsdag 10. oktober! 

  2. Lovpålagt HMS-kurs for øverste leder

    Arbeidsgiver må ha kunnskap om hvilke HMS-krav som gjelder, hva som skal til for å få et godt arbeidsmiljø og hvordan det skal arbeides systematisk med HMS i virksomheten.

  3. Prosjektledelse

    Bli en god prosjektleder! Få trening i metoder som sikrer godt samspill og gjennomføringskraft i prosjekter.

  4. Påbygging Grunnkurs i arbeidsmiljø HMS

    Kurset er utviklet for deltakere som allerede har gjennomført 3 dagers grunnkurs i arbeidsmiljø i regi av Virke, og er uten ytterligere kostnad. Ved fullført påbygging vil deltakere få utstedt nytt kursbevis for lovpålagt 40 timers grunnkurs.

  5. Mangfoldsledelse og inkludering - kurs

    Mangfold er en uutnyttet styrke som kan forvandle din organisasjon. Dette kurset er skapt spesielt for erfarne ledere som ønsker å omfavne mangfold i alle former, inkludert alder, kjønn og bakgrunn, og bruke det som en katalysator for innovasjon og vekst.

Vurderer du medlemskap i Virke?

Som medlem får du som arbeidsgiver mange fordeler.

  • Få hjelp med HR og arbeidsrett

    Virkes rådgivere står klare til å bistå med gode råd og konkret hjelp i forbindelse med ansettelsesavtaler, oppsigelsessaker, nedbemanningsprosesser og andre personalsaker.

    Hjelp for arbeidsgivere

  • Forretningsjuridisk bistand

    Få tilgang til forretningsjuridisk bistand fra Virkes erfarne advokater. Medlemmer får inntil 30 minutters forretningsjuridisk rådgivning i hver sak, helt kostnadsfritt. Tar henvendelsen lengre tid, får du en svært konkurransedyktig pris.

    Forretningsjuridisk bistand

  • Gunstige fordelsavtaler

    Spar penger på produkter og tjenester som bedriften har bruk for! Som Virke-medlem får du gode rabatter og prioritert kundeservice hos våre mange samarbeidspartnere.

    Se alle fordelsavtalene