Når kan de ansatte kreve styrerepresentasjon i selskapet?

Svar:

  1. I et selskap med flere enn 30 ansatte, og som ikke

    har bedriftsforsamling, kan et flertall av de ansatte

    kreve at ett styremedlem og en observatør med varamedlemmer

    velges av og blant de ansatte.

  2. Har selskapet flere enn 50 ansatte og ikke

    bedriftsforsamling, kan de kreve inntil 1/3 og minst 2

    styremedlemmer.

  3. Har selskapet flere enn 200 ansatte

    og ikke bedriftsforsamling, kan de kreve ytterligere 1 styremedlem.

Se aksjeloven § 6-4.

Emneord

  1. Ansattrepresentant
  2. Styrearbeid