Virke.no

Vi er en liten bedrift med bare to ansatte. Må jeg som er øverste leder gjennomgå HMS-opplæring?

Svar:

Ja, arbeidsmiljølovens krav om opplæring etter § 3-5 gjelder alle virksomheter som sysselsetter arbeidstakere, jf. § 1-2. Lovens krav er på dette området de samme for små, mellomstore og store virksomheter.

Emneord

  1. Arbeidsmiljø
  2. HMS