Virke Gravferd Fagkurs Trinn 1:2
Dette er del to av vårt grunnleggende fagkurs for gravferdskonsulenter. Med aktuelle temaer vil du få bedre forståelse, og kunnskapsområde innen gravferdsbransjen. I tillegg bygger du nettverk. Kurset varer i fem dager.
Dette er del to av vårt grunnleggende fagkurs for gravferdskonsulenter. Med aktuelle temaer vil du få bedre forståelse, og kunnskapsområde innen gravferdsbransjen. I tillegg bygger du nettverk. Kurset varer i fem dager.
Mandag
-
: Registrering
-
: Velkommen til kurs
Bransjeleder Åse Skrøvset
-
: Sorg og sorgarbeid
Anne Helene Våge
-
: Lunsj
-
: Sorg og sorgarbeid
Anne Helene Våge
-
: Ut å spise med gjengen
Tirsdag
-
: Konflikter mellom etterlatte. Juridiske aspektet
Irene Lundeker
-
: Hvordan få til samtalen og bli enige om løsninger ved konflikt
Anne-Grete Skofterød
-
: Lunsj
-
: Døden er ikke digital: Hvordan ser kundereisen ut?
Hilde Rudi Olsen og Karl Nystøyl
Onsdag
-
: Foto og film i gravferd
Christen Kaupang
-
: Hygieneforskriften
Kristin Lian
-
: Lunsj
-
: Stell og nedlegg
Daisy E. S. Andersen
-
: Forflytning- og løfteteknikk
Lars Leines
Torsdag: Ekskursjonsdag utenfor huset
-
: Oppmøte utenfor Hotel Scandic Solli
-
: Rutiner ved obduksjon, Ullevål Sykehus, patologisk avdeling
Borghild Roald
-
: Lunsj på Ullevål Sykehus
Felles avreise kl. 11.45
-
: Besøk på Alfaset Krematorium
Bransjeleder Åse Skrøvset
-
: Avreise fra Alfaset til Bøler kirke
-
: Kontakt mellom byrå, prest og organist
Bransjeleder Åse Skrøvset
-
: Middag og underholdning
Fredag
-
: Døden i ulike tro og livssyn
Alasdair McLellan
-
: Døden i islam
Ghulam Abbas
-
: Lunsj, oppsummering og avslutning/evaluering
Bransjeleder Åse Skrøvset
Ofte stilte spørsmål
-
Er det servering på kurset?
-
Hvilke påmeldingsregler gjelder?
-
Vil det bli delt ut undervisningsmateriell?
-
Er kurslokale tilrettelagt for personer med funksjonsnedsettelse?
-
Kan kurset leveres bedriftsinternt?
-
Har du spørsmål om et kurs?
Nettverk for ledere i gravferdsbransjen
Nettverket møtes for å diskutere konkrete temaer og problemstillinger fra hverdagen. Hver samling er todelt med et konkret fagtema og erfaringsutveksling/sparring i nettverksgruppen.
Dette skjer hos Virke!
Se alle kurs og konferanserLandsmøte Virke Gravferd 2025
Landsmøte Virke Gravferd 2025
Sikkerhet og beredskap i offentlige anskaffelser
Velkommen til forum for offentlige anskaffelser. Dette webinaret vil gi deg innsikt i hvordan den geopolitiske situasjonen påvirker offentlige anskaffelser, med fokus på sikkerhet og beredskap.
Internasjonale trender for reiseliv
Virke Reiseliv inviterer til webinar om trender i reiselivet. Her vil vi gi innsikt i flere av trendene som er viktig for forbrukerne og ikke minst reisende i 2025. Vi vil forsøke å kaste lys over hva forbrukerne er opptatt av og hvordan reiselivet kan møte disse forventningene og perspektivene som forbrukerne har.
Inkassoprosessen
En gjennomgang av kravets gang fra mislighold til rettslig inndrivelse, herunder hva som er nytt på området.
Inkassoprosessen - digitalt kurs
En gjennomgang av kravets gang fra mislighold til rettslig inndrivelse, herunder hva som er nytt på området.
Kontakt
-
Få hjelp med HR og arbeidsrett
Virkes rådgivere står klare til å bistå med gode råd og konkret hjelp i forbindelse med ansettelsesavtaler, oppsigelsessaker, nedbemanningsprosesser og andre personalsaker.
-
Forretningsjuridisk bistand
Få tilgang til forretningsjuridisk bistand fra Virkes erfarne advokater. Medlemmer får inntil 30 minutters forretningsjuridisk rådgivning i hver sak, helt kostnadsfritt. Tar henvendelsen lengre tid, får du en svært konkurransedyktig pris.
-
Gunstige fordelsavtaler
Spar penger på produkter og tjenester som bedriften har bruk for! Som Virke-medlem får du gode rabatter og prioritert kundeservice hos våre mange samarbeidspartnere.